روانشناسی ریسک

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
روانشناسی ریسک

اگر ادم سختگیری هستید احتمالا ریسک رو هم صفر و صدی باهاش برخورد می‌کنید، در صورتی که نسبت به یک موضوع باید طیف پیامدهای موضوع رو بررسی کنید نه اینکه یک نگاه مطلق رو داشته باشید..
اون وقت که میتونید تهدید‌ات رو به حداقل و حداکثر استفاده رو از فرصت‌ها داشته باشید.
بنابراین ریسک نه خوبه نه بده
مهم این که شما انعطاف داشته باشید و باتوجه به نقاط قوت و ضعف‌تان همه نقاط طیف را ببینید.

ریسک پذیری در عصر حاضر از عوامل رشد و پیشرفت سطح زندگی بشر است. در این مفهوم عمیق امواجی وجود دارد، که شما به دنیا و محیط پیرامون خود صادر می‌کنید. افزایش اعتماد به نفس، شناخت توانایی‌ها، فرصت‌ها و چالش دانستن ایده‌‌ها و مراجعه به روانشناس ماهر از راه‌های افزایش قدرت ریسک پذیری در افراد است.
چگونه ریسک پذیری را در خودمان ایجاد کنیم؟
انسان‌ها روزی به دنیا می‌آیند و روزی هم از دنیا می‌روند. در مسیر زندگی شاید ما نتوانیم تا ابد در این دنیا زندگی کنیم، اما در دنیای دیگری خواهیم بود. در روش‌های حیرت آور و متفاوت نام برخی انسان‌ها در تاریخ این کره خاکی ماندگار ‌شد. علی رغم تمام تفاوت‌های جغرافیایی و شخصیتی یک ویژگی در میان همه این شخصیت‌ها یکسان است. این ویژگی قدرت ریسک پذیری می‌باشد. آیا تا حال به کارهایی که می‌توانید انجام دهید، فکر کرده اید؟ به کارهایی که نمی‌توانید انجام دهید چطور؟ ریسک پذیری جاذبه‌های عجیبی دارد، اما نوع برخورد شما در مواجه با آن بسیار تعیین کننده خواهد بود. این تعیین کننده بودن به معنای آن است، که با توجه به ویژگی‌های ریسک و شخص ریسک کننده در مسیر آینده فرد و حتی دنیا تاثیر خواهد داشت. اما شاید برای کسانی که مقداری افسردگی داشته باشند، سوال شود که ما چه می‌شویم؟
ریسک پذیری چه معنایی می‌دهد؟
کلمه ریسک در لغت به معنای خطر است. اصطلاح ریسک پذیری نیز که حاوی معناهای عمیقیست، اما در سطح عامیانه به معنای قدرت خطر پذیری هست. برای درک این موضوع توضیحات بیشتری لازم داریم تا برداشت صحیح از آن داشته باشیم و از فوایدش در زندگی استفاده کنیم. شنیدن این واژگان برای خیلی‌ها ترسناک است، ریسک پذیری را تمرین کن، برای تغییر دادن محیط و خودت ریسک کن. اما این واژگان برای خیلی‌ها باعث تغییر زندگی آن‌ها شد. نکات مهمی وجود دارد که باید در مورد ریسک و ریسک پذیری بدانیم، مثلاً فقط این ایده‌های ریسک دار نیست، که باعث تغییرات می‌شوند بلکه ریشه‌های آن باید دانسته شود.
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *